Kasvinsuojeluruiskut
Valvoja: Farmari-ryhmä
Kasvinsuojeluruiskut
Nyt oli koneviestissä ruiskut listattuna, alkoi kiinnostamaan agropointin maahantuomat nostolaiteruisku mallit, olivat samoissa hinnoissa kotimaisten valmistajien kanssa, vastaavan kokoiset hardi ja amatsoni kalliimpia, onkos kellään käytössä ja mielipidettä esim rocha merkkisestä 15m hydraulipuomisesta. Tuolla agropointilla on muutakin mielenkiintoista tarviketta ja konetta myynnissä.
Re: Kasvinsuojeluruiskut
Uusista merkeistä kannattaa olla kiinnostunut, jos varaosista voi olla varma. Onneksi ks-ruisku on sieltä helpoimmasta päästä. Merkit vaihtelee, mutta valmistajia on vähemmän. Itseäni kiinnostaa John Deere -ruiskut, mutta valitettavasti eivät Hankkijaa. Taitaa olla Amazone-sopimukset aika tarkasti kirjoitettuja ja ahtaasti tulkittavia. Vaihtoehtoja pitää olla, niin pysyvät hinnat kurissa.
Re: Kasvinsuojeluruiskut
Kukin ajelee millä tykkää mut jos uutta hankkii niin ei alle 20m puomia oikein kannata hommailla, nyky kamppeissa puomit hyviä ja vakaita vaikka kuin leveitä olis! 30m puomistokaan ei ole mahdoton hallittava, tosin pitää olla automatiikkaa mukana!