Jokaisen mielipiteille/ideoille avoin keskustelupalsta, maatalouden eri aiheista. Tule mukaan keskustelemaan. Jollet ole vielä rekisteröitynyt, paina rekisteröidy-tekstiä alapuolella.
Alueen säännöt
Ilmoita viestiketjun otsikossa selkeästi tapahtuman nimi, paikka ja aika. On suotavaa, että jokaisesta eri tapahtumasta tehdään oma keskutelu.
Tuli poikettua ja huomattua kunnolla, että talvi tulee... Tuulisella peltoaukealla oli todella kylmä.
Yllättävän hyvin kultivaattorit toimivat, vaikka muokkaus syvyys oli hyvin matala ja maa oli liian märkää. Raskain kone teki toisiaan parhaimman tai ainakin nyt siisteimmän näköistä jälkeä. Keväällä orastumisen aikoihin pitää kyllä ajaa hitaasti pellon ohi ja katsoa, näkyykö traktrorien pyörien jälkiä tms. Aika painavan näköisiä puntuksia olivat, varsinkin se suurin....
Fendt taitaa panostaa ihan vakavissaan markkinointiin ainakin tällä hetkellä. Osa traktoreista oli Saksan rekisterissä (kuvaankin päässyt yksi niistä) ja kuskit myös vissiin jostain Keski-Euroopan suunnalta. Heidän keskenään puhumansa kieli jäi ainakin minulta tunnistamatta.
Joo niin taitavat panostaa markkinointiin aikalailla. Mainoksia lehdissä usein ja esittelykoneet kiertää jatkuvasti ympäri Suomea. Käyttäjäkuntaan nähden melkoinen panostus.
Mainostavat palkitsevansa Fendtillä paikalla tulleet. Oliko sen arvoinen palkinto, että kannattaa traktorilla mennä paikalle? Mutta älkää nyt vielä paljastako, onko se pinssi vai lippis Olispahan jännittävämpää mennä, kun ei tiedä etukäteen!
Tilaisuudessa oli hienosti rengastettu Xylon , oli kait Halikon suunnalta
Olisikohan jollain tietoa henkilön yht tiedoista laittaa vaikka yksit. viestinä niin kyselisin tarkemmin mitkä suurimmat kummit sopii vanhoille vanteille ja paljonko nopeus noussunna toimenpiteellä