Rauta ja Petrooli 2005 - masinistijuhlat pidetään 10.-11. 09.-05 jälleen Hyvinkäällä Uudenmaan Maaseutuopiston alueella.
Valtakunnallinen traktoreiden ja maamoottoreiden entisöintikilpailu ratkeaa siellä! Yleisö pääsee äänestämään oman suosikkinsa.
Nuoren koneharrastajapolven internetsuosikki Kuukuna itse paikalla, Arto Haapakorven traktoriteatteria ja tiesmitä.
Pisimmän matkan traktorilla saapunut palkitaan, samoin vanhin traktori ja surkeimmassa kunnossa oleva käyntikuntoinen Fordson.
Järjestäjänä jälleen Fordson Club Finland
Rauta ja Petrooli 2005
Valvoja: Farmari-ryhmä
Alueen säännöt
Ilmoita viestiketjun otsikossa selkeästi tapahtuman nimi, paikka ja aika. On suotavaa, että jokaisesta eri tapahtumasta tehdään oma keskutelu.
Ilmoita viestiketjun otsikossa selkeästi tapahtuman nimi, paikka ja aika. On suotavaa, että jokaisesta eri tapahtumasta tehdään oma keskutelu.
Jos tarkotat tappuritapahtumaa, niin tuli käytyä siellä. Oli melko samankaltainen kuin edellisinäkin vuosina, mutta kyllä niitä rattoreita silti jaksaa katellalemkenperfekt kirjoitti:Mitenkäs Nakkilassa meni viikonloppuna oliko kukaan ?